Turniej Rycerski

W odległych czasach średniowiecza turnieje rycerskie odbywały się w każde święto. Walki rycerskie pokazy siły, walk rycerskich, turnieje strzeleckie były jedyną okazją spędzenia wspólnie czasu i zintegrowania się władzy królewskiej z mieszkańcami królestwa.

Turniej Rycerski

W odległych czasach średniowiecznych odbywały się turnieje rycerskie w każde święto i to było wielkie wydarzenie w grodach królewskich. Walki rycerskie były jedyną okazją integracji mieszkańców i władzy królewskiej. Odbywały się pokazy siły, kunsztu walk rycerskich, turnieje strzeleckie. Właśnie ten czas jest w dalszym ciągu tajemniczy dla wielu z nas. Honorowa walka o rękę białogłowy. Poddanie władzy, okazanie jej pełnego oddania dla dobra całego grodu.

W te tajemnicze czasy zabierzemy Was. Uczestnicy konkurencji rycerskich sprawdzą swoje umiejętności waleczne jakie cechują każdego rycerza. Udział w zawodach wezmą mężczyźni jak i kobiety. Przeprowadzimy walki : na miecze, rzuty toporem, ociosanie maczugi. Obowiązkowo będzie strzelanie z łuku i pojedynek na kopie o rękę białogłowej. Śmiałkowie staną na przeciwko siebie bo mają serca waleczne! Piękne księżniczki otrą łzy białymi chustami, a wojowniczki również staną do walki. Białogłowy wezmą udział w tych samych konkurencjach, walcząc o turniejowe punkty bez żadnej taryfy ulgowej. Zorganizujemy pokazy walk rycerskich. Przeprowadzimy inscenizację oblężenia i ataku na zamek, przeróżne turnieje typu : rzut toporem, rzut obręczą, slalom jeźdźca i inne ciekawe atrakcje. Na koniec nakarmimy wykończonych rycerzy pieczoną dziczyzną oraz napoimy winem lub miodem pitnym. Akompaniować do wspólnej integracji będzie muzyka dawna, której skoczne nuty porwą nogi wszystkich walecznych rycerzy i damy do średniowiecznego tańca!

Imprezy integracyjne Kudowa